Pokrowce do materacy Janpol - opis właściwości

    Na każdej karcie towaru materacy Janpol wymienione są pokrowce które można wybrać bez dopłaty. Każdy z modeli różni się strukturą tkaniny, pikowania oraz właściwościami. Standardowo większość pokrowców jest pikowana, jedynymi pokrowcami niepikowanymi są Biaxial oraz Bodyfit. Na życzenie można zamówić pokrowiec niepikowany. Prawie wszystkie pokrowce mają wszyty zamek błyskawiczny umożliwiający ściągnięcie i wypranie w domowych warunkach. Pokrowce posiadają również właściwości antyalergiczne.

 

Pokrowiec CELLIANT SLEEP

Pokrowiec_celliant_sleep_janpol

    Pokrowiec został wykonany z użyciem technologii Celliant Sleep®, jest to przełomowa technika oparta na połączeniu energii naszego ciała z pokrowcem, podczas snu następuje inteligentna wymiana energii, a organizm ma znakomite środowisko sprzyjające jeszcze lepszej regeneracji. Włókna z których została wykonana dzianina zawierają trzynaście różnych minerałów aktywnych które naturalnie występują w środowisku przyrodniczym i są całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu.

    Nasze ciało dostarcza energii którą pozyskuje pokrowiec który posiada hybrydowy mechanizm zwrotny pobudzając nasz organizm, główną zaletą jest zwiększenie natleniania tkanek organizmu, udało się tego dokonać polepszając ten efekt około siedmiu procent. Działanie pokrowca udowodniono na podstawie badań klinicznych przeprowadzonych przez kilka uniwersytetów w USA, produkt został opatentowany. Substancja aktywna odpowiedzialna za inteligentne działanie posiada wielkość jednego mikrona, jako pojedyncza jednostka. Tak niewielkie cząsteczki zostały zaimplementowane w strukturę włókien dzianiny na etapie produkcji.

 

 Pokrowiec BIAXIAL (niepikowany)

Pokrowiec Biaxial

     Biaxial to nowy rodzaj pokrowca stworzony przez Polskiego producenta materacy do spania, posiada unikatową formę. Powierzchnia pokrowca prezentuje się bardzo elegancko i daje efekt masażu, jest bardzo przyjemny w dotyku. Materiał posiada w strukturze liczne zgrubienia, jest to jeden z najbardziej elastycznych pokrowców do materacy dostępny na rynku.

   Materace w tym pokrowcu zadebiutowały na targach Poznańskich w 2016 roku i cieszą się wielkim uznaniem wielu osób. Dzianina z której pokrowiec został wykonany posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, nadaje się dla alergików. Jeżeli myślą Państwo o wymianie pokrowca, to z pewnością ten model nada nowej świeżości w sypialni. Oczywiście istnieje możliwość ściągnięcia pokrowca i wyprania.  Pokrowiec można prać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

 

Pokrowiec Restretto 

Pokrowiec Restretto Janpol

    Pokrowiec Restretto wykonano z bardzo eleganckiej i przyjemnej w dotyku dzianiny posiadającej w swojej strukturze włókna S.Cafe® wyprodukowane w technologii P4DRYTM. Do produkcji włókien wykorzystano osady z parzonej kawy dzięki czemu włókna są trwałe oraz bezwonne. Główną zaletą pokrowca jest bardzo duża zdolność do odprowadzania nadmiaru wilgoci.

   Pokrowiec przeznaczony jest dla osób cierpiących na problemy z poceniem się i przegrzewaniem. Struktura tkaniny jest bardzo przewiewna i zapewnia prawidłową wymianę cieplną. Zastosowany zamek błyskawiczny umożliwia ściągnięcie i pranie (w temperaturze do 60 stopni Celsjusza). Dzianina posiada certyfikat Oeko-Tex® Standard 100.

 

 Pokrowiec Finesse

Pokrowiec Finesse Janpol

    Pokrowiec Finesse to połączenie niezwykłej elegancji i komfortu. Dzianina jest bardzo delikatna i przyjemna w dotyku. Do produkcji użyto wyjątkowo miękkich włókien, wykorzystano również jedwab. Struktura pokrowca jest pikowana w estetyczne wzory (fale) natomiast na powierzchni tkaniny wykonano ozdobne elementy. 

    Boczne krawędzie pokrowca posiadają wszyty zamek błyskawiczny umożliwiający sprawne ściągnięcie i rozdzielenia na dwie części dla lepszej wygody. Ze względu na unikalną delikatność i miękkość, pokrowiec można prać w temperaturze do 30 stopni Celsjusza. Dzianina posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.

 

 Pokrowiec Argan Oil

Pokrowiec Argan Oil

    Pokrowiec Argan Oil posiada bardzo ładną powierzchnię miękką i gładką w dotyku. Dodatkowo struktura dzianiny zawiera mikrokapsułki z olejem araganowym. Olej araganowy ma właściwości pielęgnacyjne doskonale nawilża ale posiada również zdolność do pozytywnego wpływania na ciało i umysł (jest naturalnym źródłem energii, zawiera witaminę E). Zastosowanie oleju pomaga w osiągnięciu głębokiego relaksu po ciężkim dniu.

   Pokrowiec posiada na bocznych krawędziach zamek błyskawiczny umożliwiający sprawne ściągnięcie i przygotowanie do prania. Maksymalna temperatura prania to 60 stopni Celsjusza. Dzianina posiada certyfikat Oeko-tex® Standard 100.

 

Pokrowiec Bamboo

Pokrowiec Bamboo nowy

 

     Pokrowiec Bamboo - wykonany został na bazie dzianiny posiadającymi naturalne włókna bambusa. Głównymi zaletami tego pokrowca są wysoka higroskopijność oraz znakomita przepuszczalność powietrza. Dzianina z której wykonano pokrowiec jest pikowana, przez co cały materac jest miękki i przyjemny w dotyku. Ten model pokrowca polecamy dla osób które mają tendencje do przegrzewania się podczas snu.

    Pokrowiec posiada właściwości antyalergiczne.  Istnieje możliwość prania (do 60 stopni Celsjusza), w boki pokrowca został wszyty zamek błyskawiczny którym można rozdzielić pokrowiec na dwie oddzielne części (góra i dół). Materiał posiada również Certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. Produkt jest wykonany z ekologicznych materiałów i jest przyjazny nawet dla wrażliwej skóry.

 

 Pokrowiec Ecosphere Tencel

Ecosphere Tencel pokrowiec Janpol

     Pokrowiec wykonany z surowca podlegającego pełnej regeneracji. Do produkcji użyto włókno celulozy drzewnej. Materiał naturalnie reguluje temperaturę ciała podczas snu zapobiegając przegrzewaniu się. Dzianina bardzo dobrze oddycha oraz znakomicie przejmuje i odprowadza wilgoć.

   Dzianina posiada szlachetny wygląd i jest przyjemny w dotyku. Zamek błyskawiczny umieszczony na bokach pokrowca umożliwia sprawne ściągnięcie i rozdzielenie na dwie części. Można prać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100.

 

 Pokrowiec BodyFit (niepikowany)

Pokrowiec Bodyfit Janpol

     BodyFit - to pokrowiec wyróżniający się spośród wszystkich modeli ciekawym wzorem oraz kolorystyką, natomiast najważniejszą cechą jest jego elastyczność i dopasowanie do sylwetki użytkownika. Dzianina z której został wykonany posiada bardzo przewiewną strukturę i jest przyjazna dla Alergików. 

   Pokrowiec można zdjąć i prać w temp. do 60 stopni Celsjusza. Oprócz w/w zalet, pokrowiec posiada aktywne probiotyki które redukują szkodliwe dla alergików alergeny. Materiał posiada również certyfikat OEKO-TEX® Standard 100.BodyFit.

 

 Medicott SilverGuard

Pokrowiec Medicttt Silverguard Janpol

     Pokrowiec jest znakomity dla alergików ponieważ posiada specjalną powłokę SILVERGUARD. Powłoka z jonami srebra daje ochronę przed bakteriami i niweluje zapachy towarzyszące rozwojowi drobnoustrojów. Utrzymuje właściwości antyalergiczne nawet po wielokrotnym praniu. Jest w pełni dostosowany do naturalnej flory skóry człowieka. Pokrowiec Można prać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100. 

 

Pokrowiec Smartcel Clima

Pokrowiec Smartcell Clima Janpol

    Pokrowiec reaguje na zmiany temperatury ciała i prowadzi do utrzymania stałego poziomu ciepła. Pomaga odprowadzać nadmiar ciepła z organizmu wchłaniając je. Podczas obniżenia temperatury, pokrowiec oddaje zgromadzone ciepło i dogrzewa nas. Dzięki temu pokrowiec umożliwia relaksujący i komfortowy sen.

   Właściwości termoregulacji porównywalne są z działaniem parafiny, więc wymiana ciepła jest bardzo efektywna. Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny umożliwiający ściągnięcie do prania (maksymalna temperatura - do 60 stopni Celsjusza). Dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100.

 

Pokrowiec StressFree

Pokrowiec StressFree Janpol Materacowy.pl

   Pokrowiec przeznaczony jest dla osób mających problemy z elektryzowaniem się. Wykonany jest z dzianiny odprowadzającej z ciała nagromadzone ładunki elektryczne. Dzięki temu sen jest głębszy i bardziej efektywny. Pokrowiec można prać w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100. Pokrowiec posiada wbudowany zamek błyskawiczny.

 

Pokrowiec ActiPro

Pokrowiec Actipro Japol

     Pokrowiec posiada właściwości antyalergiczne nieco lepsze niż pozostałe modele, ponieważ dzianina zawiera aktywne probiotyki które tworzą bezpieczne środowisko snu, dbają one o naturalną równowagę w świecie którego gołym okiem nie zobaczymy. Probiotyki zapobiegają nadmiernemu rozwijaniu się szkodliwych mikroorganizmów.

   Ciekawostką jest to, że jeżeli wypierzemy pokrowiec, to zredukujemy ilość probiotyków, lecz po upływie pewnego czasu od prania, naturalna mikroflora odrodzi się. Zaletą tego modelu jest również redukcja nieprzyjemnych zapachów. Dzianina posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100. 

 

Pokrowiec Sensolution

Pokrowiec Sensolution

    Pokrowiec ma zdolność wysokiej absorpcji wilgoci i szybkiego schnięcia. Jest wykonany z wyjątkową starannością. Charakteryzuje go odporność na brud i łatwość do utrzymania w czystości. Pokrowiec ma właściwości antystatyczne dzięki czemu bardzo dobrze odprowadza nadmiar ładunków elektrostatycznych.

   Jest przyjemny i miękki w dotyku oraz przyjazny dla środowiska. Można go prać w temperaturze do 95 stopni Celsjusza. Krawędzie pokrowca zostały wyposażone w zamek błyskawiczny umożliwiający rozdzielenie na dwie części dla lepszej wygody. Dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100.

 

Pokrowiec Jersey

Pokrowiec Jersey

    Pokrowiec został wykonany z dzianiny typu JERSEY przepikowanej warstwą ociepliny. Jest to podstawowa wersja pokrowca firmy Janpol, nadająca się do prania. Pokrowiec ściągnąć rozpinając zamek błyskawiczny (można prać w temperaturze do 60o C). Dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100.

 

Pokrowiec Antyalergiczny

Pokrowiec Antyalergiczny Janpol

 

   Pokrowiec wykonany w technologii AEGIS Microbe Shield. Dzięki specjalnej strukturze kontroluje stopień zagrzybienia i rozwoju bakterii. Materiał został powleczony antymikrobiotyczną oraz antybakteryjną powłoką. Powłoka ta jest bezzapachowa i bezbarwna. Pokrowiec chroni przed bakteriami, grzybami, glonami, drożdżami, pleśnią i roztoczami.

    Powłoka jest częścią materiału, nie zmywa się i nie ściera. Technologia AEGIS stosowana jest do tekstyliów medycznych służących do opatrywania ran ponieważ minimalizuje ryzyko infekcji bakteriami i zarazkami z powierzchni rany. Pokrowiec posiada zamek błyskawiczny i nadaje się do prania nawet
w temperaturze 95 stopni Celsjusza. Dzianina posiada Certyfikat Oeko - Tex 100.

 

Pokrowiec Shenergy Premium

Pokrowiec Shenergy Premium

    Pokrowiec Shenergy Premium docelowo został zaprojektowany dla materacy Janpol z linii Perfetto, wykonany został z wysokiej klasy materiałów z dbałością o każdy szczegół. Dzianina posiada wszytą złotą nitkę nadającą ładny i estetyczny wygląd.

   Specjalnie zaprojektowany i opatentowany system Shenergy, zawierają w środku naładowane ujemnie jony znajdujące się na włóknach, takie aniony mają ładunek ujemny. Dzięki czynnej aktywności pokrowca, aniony zmierzają w kierunku naszego ciała wprost do naładowanych dodatnio kationów i neutralizują nadmiar ładunków.

   System działa nawet jeżeli śpimy w piżamie, a na materacu znajduje się prześcieradło. Nadmiar gromadzonych przez cały dzień ładunków dodatnich ma wpływ na nieprawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, mają związek ze stresem, bezsennością oraz artretyzmem. * Pokrowiec dostępny tylko i wyłącznie z materacami linii Perfetto (Vita, Forte, Piano, Nuta).

Pokrowiec Cottanic

Pokrowiec Cottanic Janpol

 

   *Cottanic to pokrowiec występujący w materacu Vita z linii Perfetto. Charakteryzuje się dużą miękkością i przewiewną strukturą. Tworzy bardzo dobrą warstwę izolacyjną, idealny dla osób lubiących ciepło w łóżku. Pokrowiec wykonany jest z naturalnej bawełny. 

 

 

Na kartach produktów materacy Janpol wymienione są pokrowce które można wybrać bez dopłaty.

     Dodatkowo istnieje możliwość osobnego zakupu pokrowca (np. na materac który posiadamy w domu). Aby dopasować pokrowiec wystarczy zmierzyć wysokość wkładu materaca (nie koniecznie musi być z firmy Janpol). Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w wybraniu odpowiedniego pokrowca prosimy o kontakt chętnie pomożemy - tel.: 795 098 300.

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 92 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Poduszka przyszła nawet przed terminem.Osługa bardzo dobra
2024-04-15
Profesjonalna obsługa, szybka dostawa i materace pierwsza klasa
pixel