Bóle kręgosłupa, jak zapobiegać? - prawidłowe podparcie podczas snu

Jak zadbać o spokojny sen?   Prawidłowe podparcie Twojego ciała ma wpływ na jakość Twojego snu. Twój kręgosłup "otulają mięśnie". Wyobraź sobie że jeżeli śpisz na bardzo twardym materacu to pewien odcinek mięśni może być napięty. Przez większą część snu mięśnie pracują, dlatego rano budzisz się z bólem pleców. Nieodpowiednie podparcie może powodować częstą zmianę pozycji i "wiercenie się" w łóżku. Ponad 1/3 twojego życia spędzasz właśnie śpiąc. To jak śpisz wpływa na to jak funkcjonujesz podczas dnia. Dlatego warto jest sprawdzić czy materac na którym śpisz nie jest zbyt twardy ani zbyt miękki. Jeżeli śpisz to Twoje mięśnie powinny być wolne od zbędnych napięć, a Twój cały organizm powinien wypoczywać. Poniżej możesz zobaczyć jakie podparcie jest prawidłowe a jakie jest złe.


       Bardzo twardy materac tłumi system krążenia w miejscach podparcia oraz ściska dyski kręgosłupa. Bardzo często uciskana jest tętnica udowa co może powodować drętwienie nóg.

 

     Zbyt miękkie podparcie wydłuża automatycznie mięśnie pracujące nad skorygowaniem złej pozycji ciała, ściska dyski międzykręgowe.
 

      Dobrze dobrany materac gwarantuje poprawną pozycję kręgosłupa. Nasze mięśnie są rozluźnione i następuje pełna regeneracja organizmu.

   Jeżeli nasz kręgosłup jest ułożony w niewłaściwy sposób, to dyski naciskają na nerw kręgosłupa powodując patologiczne bóle.

 


 

    Naturalne ułożenie kręgów pozwala uniknąć bolesnych patologii. Prawidłowa ruchomość dysków międzykręgowych jest bardzo ważna.

 


 

Dobre rady :

- zadbaj o to żeby twoje ciało podczas snu było odpowiednio podparte,
- przed snem dobrze jest przewietrzyć sypialnie,
- materac powinien być dostosowany do Twojej wagi,
- powinieneś czuć że materac stanowi prawidłowe podparcie dla całego ciała,
- materac musi być przewiewny i higieniczny,
- najlepiej żeby miał ściągalny pokrowiec,
- dobry materac powinien bardzo dobrze transpirować wilgoć,
- zadbaj o prawidłową wymianę ciepła,
- odpowiednio dobierz poduszkę.

 

Jeżeli masz pytania, zadzwoń i zapytaj konsultanta : 795 098 888.  

Napisz e-mail : biuro@materacowy.pl
 

Gwarantujemy fachową i profesjonalną pomoc w wyborze odpowiedniego materaca.Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 92 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Sklep wart polecenia , sprzedawca dobrze zorientowany jak dobrać kolejne warstwy materaca do upodobań klienta .Pełen profesjonalizm napotkałam tylko w tym.pinkcie szukając odpowiedniego materaca
2024-03-11
Profesjonalna obsługa Klienta. Towary najwyższej jakości. Polecam.
pixel