Materace wysokoelastyczne

   Materace wysokoelastyczne wykonuje się z pian wysokiej jakości, które są trwalsze i lepsze jakościowo od zwykłych pian poliuretanowych. Tego typu materace błyskawicznie powracają do swojego pierwotnego kształtu (nawet dwa razy szybciej niż tradycyjne modele z tanich pian poliuretanowych).


 Na rynku istnieje wiele rodzajów pian wysokoelastycznych. Różnią się gęstością, ilością „bąbelków” na cm/3, właściwościami chemicznymi czy surowcami, z jakich zostały wyprodukowane. Ważny jest również czas ich produkcji. Istotnym składnikiem pian są antyutleniacze, które zapobiegają depolimeryzacji. Są one kilka razy droższe niż sam składnik do produkcji pian, dlatego różnice w cenie materacy piankowych są takie duże.


   Piany z mieszanką termoelastyczną i wysokoelastyczną produkuje się na bazie olejów roślinnych (ok. 50% składu). Dzięki temu są one bardziej ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Użycie naturalnych materiałów pozwala na jeszcze lepszy przepływ powietrza oraz dopasowanie do ciała użytkownika łóżka.


Piany typu HR to zapewnienie bardziej wytrzymałego materiału, który jest odporny na utlenianie. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu procesowi produkcji uzyskano stabilną strukturę komórek piany, która bardzo dobrze “oddycha”. Dużym plusem jest wysoka odporność na wilgoć, przez co piana nie zmienia swoich właściwości przez długi czas.


Materac Biogreen materasso


Niektóre z materaców zostały wykonane w technologii Ocean Blue. Dodatek w postaci specjalnego żelu zapobiega przegrzewaniu się, zapewniając ciągłą wentylację podłoża.


 

Materac z piany HRC


  Materace wysokoelastyczne polecane są osobom lubiącym elastyczne, stabilne i sprężyste łóżka. Ułatwiają zmianę pozycji podczas snu, działając podobnie do materaca sprężynowego. Wyśmienicie przylega do naszego kręgosłupa. Elastyczność punktowa jest bardzo duża, ponieważ piana ugina się w każdym punkcie. Materac „wypycha” leżącego do góry, tworząc równomierne podparcie na całej powierzchni.

 

Materac wysokoelastyczny Swiss Materasso  

 


Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 92 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Witam. Otrzymałem łóżka wszystko zgodne z opisem, z panem z którym miałem przyjemność rozmawiać jest bardzo miły i pomocny przy zamówieniu. Dziękuję
2024-04-15
Profesjonalna obsługa, szybka dostawa i materace pierwsza klasa
pixel