Materace bonelowe (sprężynowe)

Materace bonelowe swoją nazwę zawdzięczają tzw. formatce typu BONELL – pojedynczej sprężynie, z której stworzony jest cały wkład materaca. Może być wykonana w systemie 4 lub 5-zwojowym. Materiał formatki to hartowany wysokogatunkowy hartowany drut o średnicy zwojów od 1,9 do 2,5 mm. Gwarantuje to wysoką trwałość produktu.

 

Materace bonelowe mają dość małe zagęszczenie sprężyn (ok. 110 na metr kwadratowy). Wysokość formatek używanych w produkcji materaców to zazwyczaj 110-140 mm.

 

Materace bonelowe mają małą sprężystość punktową. Występuje na nich tzw. efekt "falowania", gdyż wszystkie zwoje sprężyn są ze sobą połączone. Problem wychodzących sprężyn jest niestety dość znany. Dobre materace bonelowe powinny posiadać warstwę zabezpieczającą, dzięki której sprężyny nie będą się przebijać przez pokrowiec. Trwałość i komfort materaca zależy od solidności konstrukcji i od obłożenia wkładu warstwą ochronną. Jako warstwę ochronną stosuje się płyty kokosowe, przekładki tapicerskie, siatki. Do zmiękczenia wkładu materaca stosuje się piankę poliuretanową lub lateks. Zwiększa się przez to komfort spania.

 

Cena materaców bonelowych jest przystępna, więc za kilkaset złotych można kupić już podwójny materac. Należy pamiętać, że za ceną idzie jakość i komfort użytkowania.

 


 

 

Jeżeli masz pytania, to napisz lub zadzwoń :

Adres e-mail. :biuro@materacowy.pl

tel. : 795 098 888

 

 Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 92 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Bardzo dobry materac ;) Polecam
2024-03-26
produkt wyśmienity, super kontakt. polecam
pixel