Surwce używane do produkcji poduszek i materacy Mollyflex®

Surowce używane do produkcji poduszek i materacy Mollyflex® oraz wyjaśnienie Parametru "odbojności pian".

 

Odbojność piany to inaczej parametr z wartością wyrażoną w KPA mówiący o tym z jaką siłą pianka reaguje na nacisk (z jaką siłą "wypycha do góry") inaczej można też mówić o stabilności piany. Generalnie im większa wartość parametru tym większy czujemy efekt "wypychania" czujemy. Im mniejsza wartość tym piana mniej wypycha a więcej redukuje nacisk (jest bardziej plastyczna). Niski zakres parametru charakterystyczny jest dla pian termoelastycznych a wysoki dla pian wysokoelastycznych. Parametr odbojności jest ważny ponieważ może różnić się dla pian o tej samej gęstości.

 

Pianka ViscoFoam HD® to rodzaj komfortowej pianki termoelastycznej wyprodukowanej bez użycia szkodliwych chemikaliów. Pianka potocznie nazywana jest pianką z pamięcią ponieważ doskonale odzwierciedla sylwetkę użytkownika zapamiętując kształt. Gęstość piany to 60 kg/m3, dzięki temu znakomicie podpiera całą sylwetkę w szczególności odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Posiada właściwości odciążające i redukujące nacisk. Dzięki dużej gęstości i właściwościom jest dobra dla osób lżejszych oraz cięższych, działa wprost proporcjonalnie do nacisku.

Pianka ViscoFam występuje w kilku rodzajach stabilności (odbojności). Dla parametru 1.9 KPA w modelach Mantova, Cubotto Soft, Visco Fresh, Montreal, Giotto oraz Topperze Moontex. Dla parametru 2.0 KPA w modelach Medical X-static oraz Polionda Waterlily.

 

Pianka ViscoFoam Waterlily® to podstawowy rodzaj piany używany do produkcji materacy. Charakteryzuje się znakomitym punktowym rozkładem masy oraz stopniowym i równomiernym rozkładem nacisku. Pianka jest lekka i dobrze reaguje na bodźce termiczne dzięki temu komórki piany mogą łatwo rozszerzać się i kurczyć (zmieniając twardość). Na rynku istnieje wiele rodzajów pian które mają dłuższy bądź krótszy czas kalibracji twardości. Pianka ViscoFoam Waterlily bardzo szybko reaguje dzięki temu jest bardzo komfortowa podczas zmiany pozycji. Gęstość piany użyta do produkcji niektórych modeli wynosi w przypadku  60 kg/m3. Stabilność 2.0 KPA w przypadku modeli Polionda waterlily oraz 1.9 KPA dla modeli Montreal, Giotto oraz toppera Moontex.

 

Pianka ViscoFoam Gaia® Aloe Feel oraz Elastofoam Bio Lympha AloeFeel® - wykorzystywane w nazwie słowo Gaia nadał pod koniec lat 60 tych brytyjski naukowiec James Lovelock ponieważ określał swoją wizję Ziemi jako żyjącego oddychającego rozwijającego się organizmu. Gaia to również z mitologi Greckiej bogini ziemi. Filozofia produkcji pian opiera się o wykorzystanie naturalnych substancji. Do produkcji użyto surowce odnawialne takie jak soja, woda oraz mieszanki olejów ziołowych. Dzięki unikalnej technologii produkcji, piana bardzo dobrze oddycha i jest bardzo elastyczna. Dodatkową korzyścią wiążącą się z użytkowaniem pian jest aromaterapia. W strukturze piany występują olejki eteryczne takie jak aloes, lawenda oraz rumianek które uwalniane są stopniowo i przez długi okres czasu. Piana Elastofom to rodzaj bio pianki z grupy wysokoelastycznych. Produkowana jest głównie z oleju rycyny, słonecznika oraz rzepaku. Piana ElastofomBio o gęstości 43 kg/m3 występuje w modelu Cubotto Soft i ma odbojność 3.6 KPA. Pianka Lympha Aloe Feel występuje w materacu Aloe Therapy Plus, ma gęstość 53 kg/m3, a jej odbojność wynosi 3.9 KPA.

 

Pianka Polilattex® wykonana jest bez użycia szkodliwych substancji (CFC), spieniona została za pomocą wody. Posiada mikro komórkową strukturę, jest to piana wykorzystywana do konstrukcji warstw stabilizujących ułożenie kręgosłupa. Należy do grupy pian wysokoelastycznych charakteryzujących się bardzo dobrym rozkładem nacisku. Gęstość piany to 28 kg/m3, a odbojność w przypadku modeli Montreal oraz Giotto wynosi 3.8 KPA.

 

Pianka Newlattex® to innowacyjne połączenie właściwości pianki wysokoelastycznej ze sprężystością lateksu. Materiał jest bardzo trwały, sprężysty oraz komfortowy. Zadaniem piany jest odpowiednia stabilizacja poszczególnych odcinków kręgosłupa. Piana produkowana jest w kilku stopniach twardości. W materacu Aloe Therapy Plus wykorzystano piankę o gęstości 28 kg/m3 i odbojności 3.9 KPA. Piankę o gęstości 32 kg/m3 i odbojności 3.9 KPA użyto do produkcji modeli Visco Fresh oraz Polionda Waterlily. Do produkcji modelu Mantova również użyto odmianę pianki Newlattex o gęstości 32 kg/m3 ale posiadającą niższy parametr odbojności wynoszący 3.6 KPA.

 

Pianka PolyGel® jest jedną z ciekawszych odmian pianek poliuretanowych. Stosowana jest w górnych warstwach materacy tak aby miała bliski kontakt z użytkownikiem. Jej zadaniem jest dostarczenie przyjemnego komfortu porównywalnego z efektem wody. Struktura piani zawiera żel który bardzo dobrze stabilizuje temperaturę podczas snu. Zapobiega przegrzewaniu się i dba o prawidłową termoregulację. Gęstość pianki to 35 kg/m3w modelu Mantova (przy odbojności 1.0 KPA) oraz 55 kg/m3 w modelu Visco Fresh (przy odbojności 1.1 KPA).

 

Materac Mollyflex logo producenta

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 92 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-26
produkt wyśmienity, super kontakt. polecam
2024-03-21
Polecam serdecznie! Miłe a do tego profesjonalne podejście, które pozwala dobrać odpowiedni wariant dla siebie. Szeroka gama materacy daje wiele możliwości dobrania dla siebie odpowiedniej jakości snu.
pixel