Materace kieszeniowe (sprężyny kieszonkowe)

Materace kieszeniowe wykonane są z pakietu połączonych ze sobą formatek sprężynowych. Każda ze sprężyn umieszczona jest w osobnym „woreczku”, czyli tak zwanej kieszonce. Materace kieszeniowe dzielą się na standardowe oraz multipocket.

 

Materac kieszeniowy - sprężyna w woreczku

 

  Standardowe mają zagęszczenie ok. 250 sprężyn na 1 metr kwadratowy. Multipockety posiadają zagęszczenie 300-1500 kieszonek na m/2. Oczywiście w zależności od producenta i średnicy sprężyn zagęszczenie może się różnić.

 

 Materac kieszeniowy - wkład, środek.

 

 

  Zadaniem kieszonek w materacach kieszeniowych jest punktowy rozkład nacisku. Dzięki temu materace mogą w płynny sposób podpierać naszą sylwetkę. Im więcej sprężyn na metr kwadratowy, tym więcej punktów podparcia. Materac zapobiega budzeniu się, gdy druga osoba zmienia pozycję spania.

 

 

 

   Strefy twardości uzyskuje się przez pasma sprężyn o różnej średnicy drutu. Przykładowo w pasmie dla stóp i głowy średnica drutu to 1.9 mm. Natomiast w strefie dla barków i bioder występuje drut o średnicy 2.3 mm.

 

Prosty kręgosłup na materacu

 

  Wkład sprężynowy w materacach kieszeniowych może być obłożony siatkami tapicerskimi, warstwami pian, lateksu, trawy morskiej, kokosu lub innych materiałów poprawiających komfort spania.

 

 

Materac sprężynowy Janpol

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 88 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-26
produkt wyśmienity, super kontakt. polecam
2024-03-11
Profesjonalna obsługa Klienta. Towary najwyższej jakości. Polecam.
pixel