Dobre rady - materace do spania

 

   Przy wyborze materaca bardzo ważną informacją jest to czy występują u Ciebie schorzenia kręgosłupa. Możesz zapytać konsultanta jaki materac będzie odpowiedni uwzględniając dane schorzenie. Jeżeli masz zdrowy kręgosłup to warto zaopatrzyć się w taki materac, który będzie stanowił właściwe podparcie oraz będzie zapobiegał powstawaniu schorzeń.


  Odpowiednio dobrany stelaż (podłoże pod materac) jest jednym z najważniejszych elementów systemu wypoczynku. Każdy materac potrzebuje odpowiedniego podparcia. Do niektórych materacy wymagane są stelaże elastyczne, do niektórych wystarczą zagęszczone, ale sztywne. Wyobraź sobie jedną rzecz, jeżeli średnica sprężynki kieszeniowej ma ok 4,5 cm. to jeżeli położymy taki materac na stelaż ( zwykłe deski) z odstępami np. co 10 cm, to w tym momencie ponad połowa sprężyn nie ma podparcia i materac się niszczy. Po krótkim czasie jest do wyrzucenia. Natomiast jeżeli mamy lepszy materac wykonany z dobrych pian to tym bardziej ważne jest odpowiednie zagęszczenie stelaża.


   Jeżeli położymy dobry materac na podłodze, stelażu elastycznym, sztywnym to mamy trzy różne efekty. Stelaż musi być odpowiednio zagęszczony i musi mieć odpowiednią elastyczność. Dobrze dobrane podłoże materaca, zwiększa jego żywotność

i komfort spania. Są również stelaże, które mają możliwość regulowania twardości w strefie dla barków i bioder, a są też takie gdzie można regulować twardość podłoża na całej płaszczyźnie.


   Bezpieczne pranie pokrowców do materacy - większość pokrowców w materacach można prać, z tym że trzeba stosować się do zaleceń producenta. Sporą część można prać
w temperaturze do 60 stopni Celcjusza. Jeżeli mamy pokrowiec pikowany pianką termoelastyczną to temperatura prania wynosi zazwyczaj do 40 stopni Celcjusza. Pokrowców nie powinno się wirować, żeby włókna się nie sfilcowały. Pokrowiec można również oddać do pralni.


  Materac musi być dostosowany do wagi. W świecie materacy spotyka się podział na materace H2 (dla osób ważących do 80 kg.) oraz H3 ( dla osób ważących powyżej 80 kg.). Są również materace bardzo twarde oznaczone symbolami H4. Każdy producent ma swoją skalę twardości, więc symbole które oznaczają twardość mogą się różnić
w przypadku różnych producentów. Podobnie jest z numeracją butów. Z materacami jest o tyle trudniejsza sprawa że każdy materac ma inne właściwości.
Są materace które mają stopniowane twardości, a są też materace bardziej uniwersalne dostosowane do szerokiego grona osób. Podczas projektowania materacy używa się specjalnych mat sensorycznych, które przenoszą obraz nacisku ciała na materac do komputera. Dzięki takiemu działaniu można stworzyć odpowiedni materac. Wszystko zależy jakimi zapleczami inżynieryjnymi dysponują producenci.

 

   Zapach fabryczny może występować w niektórych modelach materacy. Taki materac należy rozpakować i wywietrzyć przed użytkowaniem. Ważne jest to jakich klejów używają producenci materacy. Niektórzy stosują już kleje na bazie wody. Są bardziej przyjazne i ekologiczne.

 

   Jeżeli potrzebujesz nietypowy rozmiar materaca, poinformuj o tym konsultanta, większość materacy można wykonać w rozmiarach niestandardowych. Możesz zamówić również materac okrągły.

Zaufane Opinie IdoSell
4.97 / 5.00 88 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-11
Profesjonalna obsługa Klienta. Towary najwyższej jakości. Polecam.
2024-02-09
Bardzo bogata oferta.Jakość obsługi na najwyższym poziomie.Pełen profesjonalizm
pixel